Kongres 590 – Nowa Edycja, Nowe Możliwości

Nowe Możliwości to określenie, które najtrafniej oddaje przyszłość polskiej gospodarki, która dzisiaj wygląda zupełnie inaczej niż przed epidemią Covid-19, czy w czasie stopniowego wychodzenia z lockdownu. Widać teraz, jak bardzo zmieniły się warunki działania biznesu: łańcuchy dostaw, regulacje, unijne wytyczne dotyczące poszczególnych branż i regionów.

Ta post-Covidowa reorganizacja to wyzwanie, ale i wielka szansa dla kraju.

Nowe Możliwości to także hasło 6. edycji Kongresu 590, która odbędzie się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w dniach 5-6 października br. w EXPO XXI w Warszawie.

Udział w Kongresie zapowiedzieli m.in.: Jacek Sasin, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Aktywów Państwowych; prof. Adam Glapiński, Prezes Narodowego Banku Polskiego; Marlena Maląg, Minister Rodziny i Polityki Społecznej; Marcin Horała, sekretarz stanu, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego dla RP; Ireneusz Zyska, sekretarz stanu, Ministerstwo Klimatu; Anna Clunes, Ambasador Jej Królewskiej Mości w RP; Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego; Paweł Szczeszek, Prezes Zarządu Enea S.A.; Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A; Wojciech Dąbrowski, Prezes Zarządu PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.; Beata Kozłowska-Chyła, Prezes Zarządu PZU S.A.

Wydarzenie poświęcone będzie siedmiu głównym obszarom. Pierwszy to Nowe Państwo odnoszący się do szeroko pojętej cyfryzacji, która w czasie pandemii znacznie przyspieszyła, zmieniając funkcjonowanie wielu instytucji.Kolejne obszary zainteresowania Kongresu to Demografia i Zdrowie. Demografia obejmuje rynek pracy, który co prawda wciąż ma się w Polsce dobrze, ale stopniowo ujawnia braki kadrowe w takich dziedzinach, jak informatyka, medycyna i szkolnictwo. Z drugiej strony, staje się coraz bardziej atrakcyjny dla obcokrajowców, co w przyszłości może zapobiec deficytowi specjalistów.

O znaczeniu ochrony zdrowia nie trzeba nikomu przypominać – pandemia obnażyła wiele problemów, ale pokazała nowe szanse związane z rozwojem technologii i usług medycznych, zwłaszcza w dziedzinie profilaktyki.

Czwartym tematem jesiennej edycji Kongresu będą Nowe Rynki traktowane nie tylko jako obszary geograficzne – Azja, Afryka, ale całe grupy społeczne, które pandemia i lockdown zmusiły do zmiany sposobu funkcjonowania m.in. korzystania z Internetu.

Piątym obszarem są Nowe Sektory – poza IT, biotechnologią czy fintechami – to także tradycyjne branże postrzegane w nowy sposób. Przykładem może być transport, który w perspektywie kilkunastu lat będzie przechodził na elektryczność.

Nie może też zabraknąć tak ważnej dziedziny, jak Nauka wraz z sektorem Badań i Rozwoju, których postęp jest warunkiem wzrostu gospodarczego i dobrobytu. Wbrew stereotypom polska gospodarka jest innowacyjna, ale należy pamiętać, że wynalazczość to proces, o który trzeba dbać. Każdy dzień rodzi potrzebę szukania nowych rozwiązań zmieniających całe gałęzie przemysłu i wyznaczających nowe trendy. 

Tematem, spinającym wszystkie wymienione obszary i podsumowującym 6. Edycję Kongresu 590, będzie Nowy obraz Polski, czyli wszystko, co buduje pozytywny odbiór kraju na świecie: kultura, sztuka, nauka i sport. To najbardziej efektywna forma marketingu państwa, dzięki któremu wygrywa cała gospodarka.

Ważną częścią pierwszego dnia Kongresu będzie Polsko-Austriackie Forum Ekonomiczne „Green Future” z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz Prezydenta Austrii Alexandra Van der Bellen. Organizatorami są Krajowa Izba Gospodarcza, wydział handlowy Ambasady Austrii – Advantage Austria oraz Kongres 590, przy wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. To platforma do dyskusji, która poświęcona będzie trzem obszarom tematycznym: digitalizacji, zielonym technologiom oraz zdrowiu. Wezmą w nim udział przedstawiciele polskiego i austriackiego rządu, instytutów badawczych, organizacji biznesowych oraz przedsiębiorcy.

Ogólnodostępne transmisje z wydarzenia dostępne będą na stronie kongres590.pl.

Wszyscy, którzy zechcą wziąć udział w Kongresie mogą kupić bilety przez stronę organizatora.

Artykuł sponsorowany przez Kongres590
« 1 »
TAGI:

reklama

reklama

reklama

reklama