E-skierowanie na badania w ramach programu Profilaktyka 40 plus oraz ankieta są już dostępne w aplikacji mojeIKP – poinformował w sobotę minister zdrowia Adam Niedzielski. Bezpłatna aplikacja mobilna MZ zawiera m.in. skaner leków, e-recepty i historię leczenia pacjenta.
„E-recepty, e-skierowania, historia leczenia – nasze i naszych dzieci. Wszystko to każdy może mieć zawsze pod ręką w aplikacji mojeIKP. Do tego dołożyliśmy ankietę i skierowanie na badania Profilaktyka 40 Plus” – napisał w sobotę na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.
Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, „jedna osoba może tylko raz skorzystać z e-skierowania na badania profilaktyczne”. Ponowne wypełnienie ankiety nie upoważnia do odbioru drugiego e-skierowania.
Poza aplikacją ankietę można uzupełnić w Internetowym Koncie Pacjenta, dzwoniąc na infolinię pod numer 22 735 39 53 lub stacjonarnie w przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej (POZ), która uczestniczy w programie.
Ankieta jest w dwóch wersjach: dla osób w wieku 40–64 lata i 65+.
Osoby, które skorzystały lub skorzystają z programu do końca maja mogą wziąć udział w loterii. Chęć udziału w zabawie należy potwierdzić na swoim IKP, w aplikacji mojeIKP (po wypełnieniu ankiety) lub dzwoniąc na infolinię.
Ostatnie losowanie nagród odbędzie się 7 czerwca 2023 r.
Bezpłatna aplikacja mobilna Ministerstwa Zdrowia mojeIKP zawiera wiele funkcjonalności, jak obsługa e-recepty, e-skierowań, skaner leków, czy możliwość szybkiego umówienia terminu szczepienia przeciw COVID-19.W aplikacji mojeIKP pacjent zobaczy teraz historię swojego leczenia, także prywatnego.
Aplikację mojeIKP można pobrać na systemy Android z Google Play lub iOS z App Store. Działa ona także w trybie offline – dostępne są dokumenty medyczne pobrane przy ostatnim uruchomieniu aplikacji w połączeniu z Internetem. Więcej informacji na temat aplikacji mojeIKP jest na https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta/poznaj-mojeikp
Zamieszczone na stronach internetowych portalu https://opoka.org.pl/ i https://opoka.news materiały sygnowane skrótem „PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Fundację Opoka na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.