Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Smacznie i zdrowo. Dieta MIND

Agnieszka Czylok

Dieta urzekająca prostotą

Dieta urzekająca prostotą - foto
Autor/źródło: Agnieszka Czylok

Pyszne przepisy! Sprawdziłam! Faktycznie jest nie tylko zdrowo, ale i smacznie. Hm, podoba mi się ta dieta MIND...


Dieta MIND to dieta, która urzeka prostotą. Dieta ta jest połączeniem dwóch diet – DASH oraz diety śródziemnomorskiej, które są uważane za jedne z najzdrowszych. Jeśli nie lubisz używać wagi kuchennej to przepisy z książki Mikołaja Choroszyńskiego "Zachować młody umysł i ciało" powinny Ci się spodobać. Niewielkiej objętości książka zawiera 30 przepisów kulinarnych, których stosowanie w życiu codziennym ma poprawić pracę mózgu, wzmocnić serce i pomóc ograniczyć ryzyko wystąpienia różnych cywilizacyjnych chorób. Mikołaj Choroszyński, dietetyk i psychodietetyk z wieloletnią praktyką, którego pasją jest badanie wpływu diety na funkcjonowanie mózgu, bazuje nie tylko na najnowszych badaniach, ale i na własnym doświadczeniu. Jest on autorem obszerniej pozycji niż ta, a mianowicie książki "Dieta MIND. Sposób na długie życie".

Wracając jednak do książki, którą trzymam w dłoni... Zachwyciła mnie przystępnymi przepisami. Potrawy nie wymagają wcale długiego spędzania czasu w kuchni. Nie wymagają też jakiś wielkich pokładów finansowych. Za to są naprawdę smaczne! Często jeszcze pokutuje myślenie, że zdrowa dieta nie jest wcale smaczna. Niektórym wydaje się wręcz katorgą. A tymczasem warto zastąpić tłuste jedzenie tym, co może naprawdę pomóc naszemu organizmowi. Autor na początku opisuje różne diety, mówi o swoich poszukiwaniach i odkryciach. Możecie przeczytać ten fragment książki na naszej stronie >>tutaj<< . Mikołaj Choroszyński dzieli się tym, jak powstała dieta MIND. W dalszej części książki przedstawia założenia tej diety. Dzieli produkty na kategorie. Przedstawia, co należy jeść, a co lepiej ograniczyć. Podpowiada jak zacząć zmianę w żywieniu i jak przestrzegać obranej diety. Podkreśla także, że model odżywiania jest sprawą indywidualną. Przypomina jednak słynny cytat dla zdrowotności: "Śniadania jadaj jak król, obiad jak książę, a kolację jak żebrak". Nawet jeśli nie skorzysta się w 100% z diety MIND, to i tak warto sięgnąć po tę lekturę, aby móc wykorzystać przepisy w niej zawarte. Smaczne i zdrowe.

Recenzowaną książkę można znaleźć na stronie Wydawnictwa M tutaj>>


opr. ac/ac


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: zdrowie recenzja wydawnictwo M żywność jedzenie przepisy dieta kulinaria zdrowe jedzenie dieta MIND Mikołaj Choroszyński
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W