Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

Niezwykłe pomysły

Agnieszka Czylok

Kreatywne (eko)myślenie

Kreatywne (eko)myślenie - foto
Autor/źródło: AC

Dzięki Wydawnictwu JEDNOŚĆ ukazała się w Polsce "Książka, która ułatwi Ci życie". Dosłownie! Zawiera 91 niezwykłych pomysłów, dzięki którym będzie można sobie poradzić z małymi kłopotami przy codziennych obowiązkach.


Jak szybko i sprawnie pokroić małe pomidorki? Jak samodzielnie zrobić kostkę chłodzącą? Jak powiesić na ścianie przedmiot bez zawieszki? Jak powiększyć znacznie przestrzeń w ciasnej kuchni? Na te i inne pytania odpowiada książka Letizii Cafasso i Sandra Russo "Il libro che ti semplifica la vita", czyli "Książka, która ułatwi Ci życie", przetłumaczona na język polski przez dr. Dariusza Chodynieckiego. Autorzy napisali tę książkę w oparciu o informacje zawarte w dziale "Zrób to sam" na stronie bioradar.net. Bioradar jest pierwszą siecią społecznościową, umożliwiającą kontakty pomiędzy firmami działającymi zgodnie z zasadami ekologii. I ta książka właśnie ma obudzić w czytelniku kreatywne, ekologiczne myślenie. Jest bardzo wiele różnych drobiazgów, które chcemy wyrzucić. Często są one wykonane z plastiku. Jednak zanim zdecydujemy się udać w stronę kosza na śmieci, warto pomyśleć, czy czasem nie idzie ich jeszcze jakoś inaczej wykorzystać. Książka, o której mowa, nie tylko udowadnia, że można, ale i że pewne drobiazgi mogą okazać się wręcz pomocne w szybszym wykonaniu codziennych obowiązków, usuwaniu plam, czy nawet w zagospodarowaniu przestrzeni. Ekologiczny design? Czemu nie! Kreatywny recykling? Jak najbardziej!

Ten poradnik stanowi zachętę do przyjęcia pewnego stylu życia, w którym nigdy nie traci się z oczu pięciu ważnych zasad: odzyskuj, przystosowuj, oszczędzaj, przetwarzaj, naprawiaj. Dzięki tej książce, którą warto mieć pod ręką, nie tylko ułatwimy sobie życie, ale także przysłużymy choć trochę naszej planecie, która już od dawna woła o pomoc. A każdy ekologiczny gest się liczy...

Recenzowaną książkę można znaleźć na stronie Wydawnictwa JEDNOŚĆ TUTAJ >>


opr. ac/ac


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: recenzja ekologia książka styl życia Porady kreatywność pomysły

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W