Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Modlitwa za wstawiennictwem św. Rity

Nowenna do św. Rity

Święta Rita pochodziła z okolic miasta Cascia w Italii. Choć pragnęła zostać mniszką, rodzice wydali ją za mąż. Po śmierci męża i synów podjęła decyzję o wstąpieniu do zakonu. Po śmierci zasłynęła wieloma cudami, stając się patronką spraw trudnych i problemów małżeńskich.


Dzień pierwszy

Niech będzie uwielbiony Bóg w twoim życiu, święta Rito. Niech będzie uwielbiony Bóg w twoim zawierzeniu Bożej woli i Bożej Opatrzności. Bóg wejrzał na ciebie, wybrał cię swoją łaską, a tyś odpowiedziała Mu pełnym miłości posłuszeństwem. W Boże dłonie oddałaś całą siebie i pozwoliłaś się prowadzić Bogu nawet wtedy, gdy Jego zamysł był inny od twoich planów i zamierzeń. Naucz mnie, święta Rito, takiego właśnie zawierzenia Bogu. Wyproś mi łaskę ciągłego trwania przy Bogu w moim życiu. Wyproś mi łaskę wierności Jezusowi i Jego Ewangelii. Wyproś łaskę zaufania Bogu dla mnie oraz wszystkich, których kocham, aby nic i nikt nie mógł oderwać nas od miłości Boga, miłości, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym. Wyproś mi także łaski, o które dzisiaj szczególnie proszę Boga przez twoje wstawiennictwo:

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

K: Obdarzyłeś, Panie, służebnicę Twoją, Ritę,

W: Znakiem miłości i męki Twojej.

Módlmy się: Boże, który wybrałeś świętą Ritę i obdarzyłeś ją łaską zawierzenia Twojej Opatrzności, wysłuchaj próśb, które zanosimy przez jej wstawiennictwo. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.


Jest to fragment książki:

Nowenna i litania do św. Rity

Wydawnictwo: PROMIC, ISBN: 978-83-7502-545-3
Książka jest >>TUTAJ<<

Zbiór modlitw zebranych w książeczce przeznaczony jest dla każdego, kto pragnie za wstawiennictwem świętej Rity zanosić do Boga swe prośby.

Święta Rita pochodziła z okolic miasta Cascia w Italii. Choć pragnęła zostać mniszką, rodzice wydali ją za mąż. Po śmierci męża i synów podjęła decyzję o wstąpieniu do zakonu. Po śmierci zasłynęła wieloma cudami, stając się patronką spraw trudnych i problemów małżeńskich.opr. ac/ac


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: modlitwa nowenna św. Rita Rita z Cascii patronka spraw trudnych patronka problemów małżeńskich nowenna do św. Rity
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W