Z tym praktycznym zbiorem pomysłów i rad chłopcy zaskoczą swoich rodziców, przyjaciół i znajomych, staną się samodzielni i będą sypać niezwykłymi pomysłami jak z rękawa
ISBN: 978-83-7660-588-3
Wydawnictwo Jedność
Ilość stron: 128
Rok wydania: 2013
Oprawa: miękka ze skrzydełkami, folia metalizowana, lakier ozdobny, czarno-białe ilustracje
format: 130 x 200 mm
Wiek czytelnika: 8-12 lat
www.jednosc.com.pl
Wszystko, co powinien wiedzieć każdy chłopak!
Ta książka to absolutny niezbędnik każdego chłopaka. Wspaniały podręcznik pełen praktycznych, sprawdzonych rad dotyczących codziennych, ale czasem wcale niełatwych czynności. Z jej kart chłopaki dowiedzą się między innymi, jak zawiązać krawat, jak przyszyć guzik czy posiekać cebulę.
Ta niezwykła, pełna humoru książka stanie się wiernym i najlepszym przyjacielem każdego chłopaka. Z tym praktycznym zbiorem pomysłów i rad chłopcy zaskoczą swoich rodziców, przyjaciół i znajomych, staną się samodzielni i będą sypać niezwykłymi pomysłami jak
z rękawa.
Z tej książki chłopcy dowiedzą się, jak radzić sobie z:
– rozłożeniem namiotu
– polerowaniem butów
– użądleniem pszczoły
– praniem ubrań
– krwawieniem z nosa
– złapaniem pająka.
Odbiorcy:
– chłopcy, które znajdą w tej książce wiele cennych rad.
– każdy, kto podarować chce dorastającemu chłopcu oryginalną, pełną humoru książkę.
Dlaczego warto nabyć tę książkę:
– udziela wielu cennych i praktycznych porad dotyczących różnych sytuacji życia codziennego.
– klimatyczna i oryginalna, przygotowana w ciekawej stylizacji graficznej.
– doskonały prezent na wiele miłych okazji.
BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE
1. Zawsze przechodź przez jezdnię w wyznaczonym do tego miejscu, tzn. na przejściu dla pieszych. Nigdy nie wybiegaj na drogę spomiędzy zaparkowanych samochodów ani na wzgórzu.
2. Nigdy nie wybiegaj na drogę od razu, nawet jeśli wydaje ci się ona pusta. Stań przy krawężniku i rozejrzyj się, a nadjeżdżający kierowcy będą mieli czas, by cię zauważyć.
3. Obejrzyj się na obie strony i nasłuchuj uważnie dźwięku silnika.
4. Zaczekaj aż droga będzie na tyle wolna, abyś mógł bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy. Jeśli droga jest szeroka, zapewne znajdziesz w jej połowie specjalną wysepkę, na której będziesz mógł zaczekać, jeśli nadjedzie samochód.
5. Gdy droga jest wolna, przejdź przez nią na wprost, nigdy na ukos, cały czas rozglądając się na boki.
Czuj się bezpiecznie, przechodząc przez jezdnię – zarówno w zatłoczonym centrum miasta, jak i w spokojnej okolicy.
IDEALNIE BIAŁE ZĘBY
Aby mieć zdrowe zęby i świeży oddech, pamiętaj o higienie zębów dwa razy dziennie:
1. Wyciśnij pasek pasty do zębów na szczoteczkę.
2. Włącz swoją ulubioną piosenkę i myj zęby przez cały czas jej trwania – będziesz miał pewność, że robisz to odpowiednio długo, tzn. co najmniej 2 minuty. Pamiętaj, że należy je szczotkować dwa razy dziennie.
3. Przyłóż włosie szczoteczki pod kątem 45o do powierzchni zębów. Kolistymi ruchami przesuwaj szczoteczkę po zewnętrznej stronie każdego zęba.
4. W taki sam sposób wyszczotkuj wewnętrzne strony zębów.
5. Aby dosięgnąć tylnych zębów, przymknij nieco buzię wokół szczoteczki – to pomoże ci dotrzeć do najdalej położonych w jamie ustnej zębów.
6. Następnie wyszczotkuj wierzchołki i podstawy swoich tylnych zębów, wykonując ruchy do przodu i do tyłu.
7. Na koniec wyszczotkuj język, aby usunąć wszystkie pozostałe na nim bakterie. Dzięki temu twój oddech dłużej zachowa świeżość.
PRAWIDŁOWE MYCIE RĄK
Czy wiedziałeś, że aby twoje ręce były czyste, powinieneś je myć przez co najmniej 15 sekund? Pamiętaj o kilku krokach mycia rąk zawsze przed jedzeniem, po pracach w ogródku i wyjściu z toalety:
1. Zmocz ręce i namydl je.
2. Okrężnymi ruchami potrzyj obie dłonie o siebie.
3. Potrzyj wierzchnią część jednej dłoni wewnętrzną częścią drugiej. Umyj również wewnętrzne części palców
4. Przyłóż do siebie opuszki palców obu dłoni, aby ich wierzchnie części ocierały się o wewnętrzne strony dłoni i pocieraj jedna o drugą.
5. Umyj kciuk, oplatając go pięścią drugiej dłoni, a potem wykonaj tę samą czynność na drugiej dłoni.
6. Spłucz ręce pod bieżącą wodą.
BEZPIECZNE OPALANIE
Jeśli w słoneczny dzień wychodzisz z kolegami na dwór lub na pobliski basen, pamiętaj o kilku ważnych zasadach, a unikniesz poparzenia słonecznego:
1. Nie przebywaj na słońcu zbyt długo. Jego promienie są najbardziej intensywne między godziną 11 rano a 3 po południu, więc staraj się nie wychodzić wtedy na dwór lub przebywać w zacienionym miejscu.
2. Zakładaj luźne, bawełniane ubrania, czapkę i okulary przeciwsłoneczne. Upewnij się, że mają one dobry filtr przeciw promieniowaniu UV (ultrafioletowemu).
3. Pamiętaj o kremie przeciwsłonecznym o filtrze (SPF) wartości co najmniej 30 i nakładaj go: H na każdą część ciała narażoną na działanie promieni słonecznych, włącznie z uszami i palcami stóp co najmniej 20 minut przed wyjściem na słońce co najmniej co 2 godziny oraz po każdej kąpieli w wodzie.
Pamiętaj, aby w upalny dzień pić dużo wody, dzięki czemu unikniesz odwodnienia i udaru słonecznego.
BEZPIECZEŃSTWO W INTERNECIE
Internet to świetny wynalazek, ale może być również bardzo niebezpieczny. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo, pamiętaj o kilku zasadach:
1. Nie otwieraj e-maili i załączników przesłanych od nieznanego ci nadawcy. Mogą one zawierać niebezpieczne wirusy.
2. Nie ujawniaj nikomu swoich loginów i haseł, aby nikt nie włamał się do twojej poczty.
3. Nigdy nie podawaj nikomu swoich danych osobowych, tj. adresu domowego, e-mailowego, nazwiska, wieku, numeru telefonu czy nazwy szkoły, do której chodzisz. Jeśli jakaś osoba lub strona internetowa żąda od ciebie podania jakichkolwiek z tych informacji, nie korzystaj z niej i przerwij połączenie z Internetem.
4. Pamiętaj, żeby nie spotykać się z nikim, kogo poznałeś w Internecie. Nie zawsze takie osoby są tymi, za które się podają, co może być bardzo niebezpieczne.
5. Jeśli podczas surfowania po Internecie cokolwiek cię zaniepokoi, natychmiast powiedz o tym komuś dorosłemu.
(...)
UWAGA NA KICHANIE
Kichanie to sposób, w jaki twój organizm pozbywa się zarazków i robi to z niewiarygodną prędkością 150 km/h. Podczas kichania należy uważać, aby nie zarazić wydalanymi zarazkami innych osób.
1. Jeśli czujesz, że za chwilę kichniesz, odwróć głowę od przebywających obok ciebie osób.
2. Weź szybko czystą chusteczkę higieniczną i kichnij w nią. Upewnij się, że chusteczka zakrywa całkowicie twój nos i usta, aby żadna kropelka nie wydostała się poza nią.
3. Zagnij chusteczkę i najlepiej wyrzuć ją do zamykanego kosza na śmieci. Umyj dokładnie ręce, stosując wskazówki z Umiejętności 3, aby upewnić się, że nie zostały na nich żadne zarazki.
UWAGA
Nigdy nie używaj chusteczek wspólnie z inną osobą, nawet jeśli jest to twój najlepszy przyjaciel.
opr. aś/aś