Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Radość ewangeliczna - krótkie rozważania biblijne o. Leona

Leon Knabit OSB

Mt 4,12- 23: Powołanie pierwszych uczniówUbolewamy nad tym, że poganieje świat, Europa, Polska. Święty Mateusz jednak  opisując powołanie pierwszych uczniów nie pozwala nam upaść na duchu. Oto Jezus rozpoczyna swą działalność zbawczą właśnie w spoganiałej  Galilei. Tam niesie światło swojej nauki. Także wśród pogan znajduje ludzi wierzących, niektórych nawet przydatnych do szczególnych zadań w Kościele.  I oto w jednej rodzinie znajduje  dwóch braci, Szymona i Andrzeja, którzy na Jego wezwanie natychmiast poszli za Nim. Dołączyli się do nich i inni.

 Popatrzmy więc i na nasze  spoganiałe społeczeństwo oczami Jezusa i idźmy w Jego ślady. Zauważmy dobro, dobrych ludzi, pomyślne sytuacje. Przede wszystkim nawracajmy się sami i pomagajmy nawracać się innym od beznadziejności i bezideowości, przykrytych błyskotkami świata. Bo  Królestwo Boże jest blisko, na wyciągnięcie ręki, w nas jest, choć ukryte. Trzeba tylko go szukać i odnaleźć.

 

Leon Knabit OSB, Radość ewangeliczna, Wydawnictwo Benedyktynów TYNIEC

opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: nawrócenie powołanie sekularyzacja poganie zeświecczenie uczeń Chrystusa Ewangelia Mateusza Mt 4
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W