Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Zbigniew Kaliszuk (red.)

Laboratorium miłości. Przed ślubem


fragment książki:

WSTĘP

CZYM JEST MIŁOŚĆ? Co robić, by ją odnaleźć? Jakimi kryteriami należy się kierować przy wyborze partnera? Jak rozwijać relację, aby stworzyć szczęśliwy związek na całe życie? Na co można sobie pozwolić w sferze seksualnej? Jak zrozumieć „drugą połówkę”? Czy można pogodzić życie rodzinne z karierą zawodową? Jak zadbać o to, by po latach nasza miłość nie osłabła?

Od wielu lat na warszawskich uczelniach organizujemy spotkania, podczas których staramy się pomagać młodym osobom w znalezieniu odpowiedzi na te i podobne pytania. Gościmy pary małżeńskie, psychologów, duchownych; osoby specjalizujące się w tematyce narzeczeństwa, małżeństwa i rodziny oraz takie, które mogą podzielić się bardzo cennym, osobistym doświadczeniem; zarówno gwiazdy z pierwszych stron gazet, jak i stosunkowo mało znanych, ale wybitnych ekspertów... Dwie kolejne książki z serii „Laboratorium Miłości” stanowią zapis najciekawszych treści i najważniejszych zagadnień, jakie poruszaliśmy.

W pierwszej książce z cyklu W drodze do małżeństwa spróbujemy zdefiniować, czym w ogóle jest miłość, gdyż dobre rozumienie tego pojęcia jest podstawą stworzenia szczęśliwej relacji. Następnie przejdziemy przez kolejne etapy budowania związku: od momentu jak jeszcze jesteśmy wolnymi singlami do czasu zawarcia małżeństwa. Pochylimy się jednocześnie nad najważniejszymi problemami, z jakimi możemy się na tej drodze spotkać.

Nie chcemy Cię zwodzić. Po przeczytaniu tej książki nie staniesz się nagle najwybitniejszym specjalistą od tematyki miłości na świecie, nie znajdziesz tu też uniwersalnych recept na każdą sytuację, jaka może Cię spotkać w związku... Liczymy jednak, że pewne rady i wskazówki skłonią Cię do refleksji, do pracy nad sobą i związkiem oraz pomogą w wygrywaniu pięknej miłości na całe życie. Czego Ci zresztą z całego serca życzymy!


opr. aś/aś


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: miłość relacja związek Laboratorium Miłości
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W