Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


XIII Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym

Jasna Góra, 20 maja 2006 r.

Program

(Plac przed Jasną Górą, spotkanie otwarte)

„Bądźcie mocni w Panu siłą Jego potęgi” (Ef 6,10)

9.30 — rozpoczęcie

10.00 - konferencja I: „Zbaw nas ode złego” (Mt 6,13) - o. Dariusz Cicho OSPIE

10.45 - modlitwa o uwolnienie od zła: - ks. Andrzej Grefkowicz

12.00 — Anioł Pański - bp Jan Wątroba

12.30 - przerwa

14.00 — śpiew

14.15 - konferencja II: „Moc uwielbienia - uwielbienie w szkole Maryi” — Jose Prado Flores
15.45 — świadectwa - modlitwa uwielbienia: „Radość w Panu jest ostoją waszą” (Ne 8,10)

17.00 - Eucharystia: - przewodniczy: bp Bronisław Dembowski, homilia: ks. Andrzej Brzozowski

18.30 — zakończenie - ks. Wojciech Nowacki

Posługa muzyczna: „Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej

 

Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym to spotkanie otwarte gromadzące od 1983 r. tysiące osób związanych i sympatyzujących z Odnową w Duchu Świętym. W tym roku jest spodziewanych ok. 150 tys. osób z kraju i z zagranicy.

 

XIII Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym

Jasna Góra, 19 - 20 maja 2006 r.

 

Tegoroczne XIII Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym odbędzie się w dn. 19- 20 czerwca.

19 maja br. (piątek) to spotkanie liderów i animatorów grup, wspólnot i dzieł Odnowy. Odbędzie się ono, na Jasnej Górze w Sali o. Kordeckiego. Naszym rozważaniom i modlitwie towarzyszyć będą słowa z listu św. Pawła do Kolosan: „Abyśmy wzrastali przez głębsze poznanie Boga” (Kol 1,10). Do przewodniczenia Eucharystii zaprosiliśmy abp. Józefa Michalika, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Spotkania w grupach tematycznych będą dotyczyły takich tematów jak: Młodzież, Rodzina, Życie wspólnotowe, Ewangelizacja, Prowadzenie grupy modlitewnej, Media, Formacja biblijna w grupach.

20 maja br. (sobota) - spotkanie otwarte na Placu Jasnogórskim to czas radości w Duchu Świętym i jedności uczniów Chrystusa zgromadzonych na wspólnej modlitwie, słuchaniu Słowa Bożego przyjmowania daru miłosierdzia w sakramencie pojednania i karmienia się Ciałem Chrystusa w Eucharystii. Myślą przewodnią spotkania będą słowa zaczerpnięte z listu św. Pawła Apostoła do Efezjan: „Bądźcie mocni w Panu siłą Jego potęgi” (Ef 6,10). Wierzymy, że Chrystus pragnie napełnić nas swoją mocą, abyśmy skutecznie przeciwstawiali się rozmaitym przejawom zła w nas samych i wokół nas. On pragnie, abyśmy uczestniczyli już teraz w Jego zwycięstwie nad grzechem, śmiercią i Szatanem, i oto to będziemy się modlić.

Gościem tegorocznego Czuwania będzie Jose Prado Flores - świecki biblista i ewangelizator z Meksyku. Jest on inicjatorem Szkół Nowej Ewangelizacji; człowiekiem, którego pasją jest ewangelizacja. Podporządkował jej całe swoje życie. Od przeszło dwudziestu lat jeździ po świecie, by głosić Chrystusa i formować ewangelizatorów. Łączy swą posługę z powołaniem męża i ojca. Jest autorem takich książek jak: „Formacja uczniów” oraz „Idźcie i ewangelizujcie ochrzczonych”.

W imieniu Krajowego zespołu Koordynatorów Odnowy w Duchu Świętym serdecznie
zapraszam wszystkich, który spragnieni są wspólnej modlitwy w mocy Ducha Świętego i chcą doświadczyć mocy żyjącego Chrystusa obecnego w radosnej wspólnocie Kościoła i stóp Matki Bożej.

 

Ks. Wojciech Nowacki

(Przewodniczący Krajowego Zespołu Koordynatorów)

 

 


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: modlitwa Częstochowa odnowa w Duchu Świętym czuwanie Jose Prado Flores Józef Michalik Wspólnota Miłości Ukrzyżowanej
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W