Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

Rozważanie na niedzielę

Andrzej Cichoń

Ja, dziecko

Ja, dziecko - foto
Autor/źródło: Pixabay, cocoparisienne

Piękny jest obraz z Apokalipsy: Potem ujrzałem wielki tłum, którego nikt nie mógł policzyć, z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków, stojący przed tronem i przed Barankiem. Odziani są w białe szaty, a w ręku ich palmy.

To moje największe marzenie, by móc się tam znaleźć pomiędzy ludźmi z każdego narodu i wszystkich pokoleń, ludów i języków. Marzenie? Może nie całkiem, bo marzenia są od tego, by je realizować, a ja mam świadomość, że żadną miarą takiego marzenia sam nie jestem w stanie osiągnąć. To chyba bardziej nadzieja. Nadzieja w Nim.

Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i rzeczywiście nimi jesteśmy. Jego hojność doskonale uzupełnia się z moją słabością. Nie jestem mocarzem. Raczej ufnym dzieckiem. Umiłowani, obecnie jesteśmy dziećmi Bożymi, ale jeszcze się nie ujawniło, czym będziemy. Wiemy, że gdy się to objawi, będziemy do Niego podobni, bo ujrzymy Go takim, jaki jest. Boże, błogosław.

Andrzej Cichoń

Rozważanie napisane na niedzielę 1. 11. 2020 r.

opr. ac/ac

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: świętość dziecko nadzieja Apokalipsa życie wieczne niebo ufność Wszystkich Świętych
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W