Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

ks. Michel Remery

Tweetując z Bogiem

Tom 2. #Modlitwa, seks, kariera, grzech śmiertelny...

ISBN: 9-788377-974001
wyd.: Edycja Świętego Pawła,
www.: www.edycja.pl

Papież Franciszek uznał projekt Tweetując z Bogiem za bardzo ważny: błogosławiąc go, położył rękę na jednej z książek i modlił się przez chwilę w głębokiej kontemplacji za wszystkich ludzi, którzy będą czytać te treści w poszukiwaniu prawdy w swoim życiu...
fragment:

Wierzę, że potrafisz być chrześcijaninem we współczesnym świecie. A Ty?

Często słyszę pytanie, czy w dzisiejszym społeczeństwie naprawdę można być wiernym chrześcijaninem. Zazwyczaj natychmiast pojawia się odniesienie do tzw. sztywnego podejścia Kościoła do niektórych kwestii moralnych, takich jak aborcja czy eutanazja.

Czasem wydaje się, że jest ono nieadekwatne do stylu życia wielu współczesnych ludzi. Ale czy większość zawsze ma rację? Czy należy ją naśladować, żeby osiągnąć prawdziwe szczęście? A może po prostu trzymać się swojego powołania i przyznać, że nie można znaleźć prawdziwego szczęścia bez Boga. Istotą wiary nie jest przestrzeganie zadanych reguł, ale relacja z Bogiem. Jezus dał nam wskazówki, które pomogą nam odnaleźć drogę do prawdziwego szczęścia. Czy powinieneś je odrzucić dlatego, że część (lub nawet całość) społeczeństwa myśli inaczej?

Bycie chrześcijaninem oznacza czasem dokonywanie wyborów, które są wbrew przekonaniom naszego społeczeństwa lub wbrew temu, co się powszechnie akceptuje. Jednak szczęście można znaleźć tylko na drodze uczciwości. Pamiętaj, że nie jesteś sam: Bóg chce Ci pomóc swoją siłą i mądrością. Zaprasza Cię do wyboru tego, co naprawdę ważne, i do życia zgodnie z Twoim powołaniem. Jego wskazówki oparte są na wielkiej miłości, jaką Cię obdarzył! W świetle tej Bożej miłości wskazówki Kościoła nabierają więcej sensu, niż mogło Ci się niegdyś wydawać.


opr. aś/aś 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Kościół miłość powołanie człowiek Bóg uczciwość Jezus wola Boża wskazówki tweety
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W