Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

Pomoc Adamowi

AC

Żyć normalnie

Żyć normalnie - foto
Autor/źródło: pixabay, stevepb

Adam pomimo swojej niepełnosprawności, każdego dnia jest osobą pogodną. Jak sam mówi, radość sprawia mu kontakt z ludźmi. Adam ma 31 lat i wiele marzeń. Uwielbia muzykę elektroniczną i interesuje się fotografią. Jednak największym jego marzeniem jest to, aby móc normalnie żyć.

- Nie wiem, na ile ono się spełni w moim życiu, ale ja uparcie wierzę, że moje życie się nareszcie odmieni - mówi Adam. - Cierpię na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe, dlatego poruszam się na wózku inwalidzkim - dodaje.

Cechą charakterystyczną mózgowego porażenia dziecięcego jest postępująca patologia mięśniowo-szkieletowa. Mówiąc prościej, bez odpowiednich ćwiczeń następuje zanik mięśni, pogarsza się utlenienie całego organizmu, zabiegi i ćwiczenia pozwalają na poprawę całej koordynacji ruchowej, z którą Adam ma największe problemy. By móc to osiągnąć musi jeździć na turnusy rehabilitacyjne. Jeden turnus to wydatek 5000 zł.

- W moim wieku już bardzo trudno uzyskać dofinansowanie. PFROM maksymalne dofinansowuje 1600 zł raz na 2 lata. Jestem pełen nadziei, że dzięki Waszej pomocy uda mi się wiele osiągnąć i zacznę normalnie żyć. W chwili obecnej dodatkowo zbieram fundusze na zakup najnowocześniejszego urządzenia do redukcji chodu jakim jest egzoszkielet - mówi Adam.

Egzoszkielet to amerykański wynalazek, który zrewolucjonizował świat fizjoterapii neurologicznej. Działa tam, gdzie zawodzą ludzkie mięśnie. Koszt urządzenia wynosi aż 60 tysięcy zł z podatkiem VAT. Niestety, Adama nie stać na taki zakup z własnych środków, stąd zwraca się do ludzi dobrej woli o wsparcie finansowe, w którym liczy się każda złotówka.

Egzoszkielet to dziś najnowocześniejsze urządzenie oferujące skuteczną rehabilitację i nadzieję na szybszy powrót do zdrowia. Amerykański wynalazek, który zrewolucjonizował świat fizjoterapii neurologicznej. To nowoczesne urządzenie do rehabilitacji ma swoje korzenie w technologii wojskowej - nie jest może kuloodporny jak pancerz Iron Man'a, ale za to pomocny wszędzie tam, gdzie zawodzą ludzkie mięśnie.

Urządzenie pozwala osobom z przerwanym rdzeniem kręgowym ćwiczyć w oczekiwaniu na moment, w którym będzie już możliwe zrekonstruowanie uszkodzonego kręgosłupa. Koszt urządzenia wynosi 60 tys zł z podatkiem VAT. - Nie stać mnie na zakup egzoszkieletu z własnych środków, stąd zwracam się z prośbą do ludzi o wielkich sercach. Będę Państwu niezmiernie wdzięczny za wsparcie finansowe, gdyż moje skromne środki nie pozwalają mi na zakup egzoszkieletu - mówi Adam.

Chcesz spełnić marzenie Adama? Możesz pomóc.
Fundacja Dzieciom "Zdążyć z Pomocą"
ul. Łomiańska 5 01-685 Warszawa
Alior Bank 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
ważne, aby wpisać tytuł: 11770 Popławski Adam Piotr darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

Profil Adama na stronie Fundacji: dzieciom.pl/podopieczni/11770. Tam znajdują się także informacje dotyczące 1%.


opr. ac/ac


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: społeczeństwo pomoc dobroczynność niepełnosprawność wsparcie finansowe mózgowe porażenie dziecięce egzoszkielet

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W