Opoka - Strona główna
opoka.news opoka.photo opoka.org.pl
Pekao

Tullia Zevi

Całym sercem łączę się w żalu po odejściu Jerzego Turowicza, wielkiego intelektualisty i człowieka wiary. Nasze pierwsze spotkania i nasza - piszę to z dumą - przyjaźń datują się z czasów Soboru Watykańskiego II, którego prace śledziliśmy obydwoje z wielką uwagą i wielkimi nadziejami.

Od tamtych czasów darzyliśmy zaufaniem dzieło, w którym uczestniczyło tak wielu ludzi i tylu ich prowadzi je nadal, by zburzyć przeszkody i pokonać uprzedzenia, które stoją na drodze zrozumienia i dialogu miedzy wyznawcami różnych religii, miedzy wierzącymi i niewierzącymi.

Zaangażowanie Jerzego Turowicza w to dzieło, podstawowe dla przyszłości naszej Europy i całego świata ciągle nękanego przemocą zwalczających się ekstremizmów, jest bardzo znane również we Włoszech. Tym większy żal, że nie będziemy już mogli liczyć na Jego mądrość.

Pozostanie z nami bogactwo Jego dzieła.

Tullia Zevi

Była przewodnicząca
Włoskich Wspólnot Żydowskich---
Copyright © by Tygodnik Powszechny

 
Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: śmierć kultura praca Tygodnik Powszechny wspomnienie Jerzy Turowicz gazeta Sobór Watykański II redakcja epitafium Tullia Zevi intelektualizm