Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


Szukam domu...

Od 21 marca 2001 trwa czwarta edycja akcji "Szukam domu...".

Akcja informacyjna ma na celu poruszenie opinii publicznej trudną sytuacją osamotnionych i osieroconych dzieci oraz pozyskanie kandydatów na rodziców zastępczych.

Trzecim celem jest przekazanie polskiemu społeczeństwu obszernej informacji o idei rodzinnej opieki zastępczej, idei alternatywnej dla domów dziecka.

Inspiracją akcji "Szukam domu..." jest plakat, który pojawił się w kwietniu 2000 r. w Bielsku-Białej. Przedstawia on rozmarzoną dziewczynkę z jednego z domów dziecka, za którą, we mgle, jawi się, szczęśliwe małżeństwo ze swoim dzieckiem. Dzięki uprzejmości Ośrodka Adopcyjno - Opiekuńczego w Bielsku - Białej, możemy tę akcję, rozszerzyć na teren całego województwa śląskiego oraz poprzez Internet i środki masowego przekazu na całą Polskę.

Dzięki pierwszym edycjom akcji - Szukam domu..., 90 dzieci znalazło się w już rodzinach zastępczych, a ponad 50 rodzin zdecydowało się na rodzicielstwo zastępcze i obecnie przechodzi odpowiednie szkolenia.

Dom Dziecka czy rodzina zastępcza - decyzja należy do Ciebie...

więcej informacji http://www.misjanadziei.org.pl/artykuly/szukam.html


opr. MK/PO

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: etyka dzieci reklama etyka biznesu pr public relations etyka w biznesie
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W