Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao

Agnieszka Ścibik

Seks jest dobry!


Jak osiągnąć pełnię radości ze współżycia? Jakie są różnice między kobietą a mężczyzną w przeżywaniu seksualności? Co ich ściśle jednoczy? Gdzie kupować erotyczną bieliznę? Co to jest punkt G i gdzie się znajduje? Na czym polegają zagrożenia z używania środków antykoncepcyjnych? – te i inne pytania pojawiają się w książce Marioli i Piotra Wołochowiczów.


(Recenzja książki: M. P. Wołochowiczowie, "Seks po chrześcijańsku", Edycja Świętego Pawła)


„Seks po chrześcijańsku” to książka wyjątkowa. Jej podtytuł brzmi: „Jak w pełni wykorzystywać Boży dar płciowości”. Tak! Płciowość jest Bożym darem! Czymś niesamowicie pięknym! I nie można bać się tego, aby osiągać pełnię radości ze współżycia w małżeństwie. Wręcz przeciwnie… Do odkrywania tej pełni zapraszają nas autorzy książki. Podają oni wiele cennych rad, odpowiadają na mnóstwo pytań i dzielą się swoim małżeńskim doświadczeniem.

Bóg pragnie szczęścia małżonków pod każdym względem. To On wymyślił seks, dlatego seks jest dobry! Para małżeńska jako spełnieni, szczęśliwi i wierni kochankowie? Tak! Właśnie tak powinno być. Tego pragnie Bóg. I chyba tego powinni pragnąć małżonkowie, czyż nie? Mariola i Piotr Wołochowiczowie napisali tę książkę, bo chcą pomóc małżeństwom w pełniejszym korzystaniu z Bożego daru płciowości i seksualności. Oczywiście autorzy mają świadomość, że lektura nie rozwiąże wszystkich problemów, gdyż każdy człowiek jest przecież inny, wyjątkowy i musi się dopasować do swego własnego współmałżonka. Jednak jej przeczytanie, jak twierdzą Wołochowiczowie, może rozwiać jakieś wątpliwości i „jak otwarcie okien wniesie świeży powiew, trochę ożywienia i pobudzi do rozmowy. A właśnie z rozmowy wyniknąć może najwięcej”.

Znajdziemy tutaj wiele interesującej treści. Aby małżonkowie przeżywali w satysfakcjonujący sposób sferę seksualną, konieczne jest dobre porozumienie między nimi w dziedzinie psychicznej i duchowej. Stąd nie zabrakło rozdziałów rozwijających właśnie ten temat. W książce przeczytamy także m.in. o: wierności, wyłączności i radości na zawsze, pełnym i zgodnym z naturą akcie małżeńskim, czy też o kłopotach w porozumieniu się. Nie zabrakło również cudownego zegaru płodności, nieco praktycznych rad dla mężów i żon, a także analizy najpiękniejszego opisu miłości małżeńskiej, czyli „Pieśni nad pieśniami”. A co zrobić, gdy małżeństwo nie czerpie radości z seksu? Z pomocą przychodzi rozdział „Boże sanatorium dla miłości”, mówiący o tym, jak małżeństwo może otrzymać uzdrowienie. Dodatkowo różni małżonkowie pytają o typowe problemy. Autorzy książki odpowiadają więc pod koniec lektury na wiele takich pytań. I jeszcze dodatek, w którym przeczytamy o tym, o czym powinno się wiedzieć, aby nie wpaść w diabelskie sidła nieczystości.

Książka ta może stać się wspaniałym prezentem dla małżonków kochających Boga. Małżonków pielęgnujących wzajemną miłość ze świadomością, że jest to niezwykły dar od ich Stwórcy. Dar, dzięki któremu mogą brać udział w Bożym akcie stworzenia człowieka…

Jest to lektura bardzo przydatna zarówno dla młodych, jak i starszych małżeństw. Zarówno dla tych, którzy żyją wiarą i dają świadectwo Miłości na co dzień, jak i dla tych, którzy Boga dopiero odkrywają – bo tu dzięki odkrywaniu strony za stroną, mogą przybliżyć się jeszcze bardziej do Tego, przed którym ślubowali wzajemną miłość małżeńską.


opr. aś/aś


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: duchowość wierność miłość kobieta małżeństwo mężczyzna seks radość dobro ciało psychika współżycie żona mąż

Polecamy

 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W