Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao


o. Zygmunt Galoch OSB

2 Targ BenedyktyńskiOpactwo Benedyktynów w Tyńcu zaprasza przedstawicieli klasztorów i zgromadzeń zakonnych do wzięcia udziału w II Targu Benedyktyńskim, który organizujemy w naszym opactwie w dniach 21-22 czerwca bieżącego roku.

W czasie targu na specjalnie zaprojektowanych stoiskach prezentowane i sprzedawane są produkty — głównie spożywcze - wytwarzane przez klasztory lub na ich zlecenie i pod ich nadzorem. Jest to impreza wyjątkowa w skali całego naszego kraju.

W czasie ubiegłorocznej edycji Targu odwiedziło nas tutaj ok. 10 tys. osób; dla wielu z nich była to pierwsza okazja, aby poznać różne klasztory i ich ofertę.

Z pewnością jest to również okazja dla samych klasztorów do popularyzacji swoich produktów, które już cieszą się coraz większym powodzeniem, a pośrednio również do przedstawienia swojej reguły i historii.

Serdecznie zapraszamy do przyjazdu do Tyńca. Możemy zaoferować bezpłatne stoisko i możliwość ekspozycji produktów klasztornych. Oferujemy także pomoc jednej osoby przy obsłudze stoiska.

W związku z koniecznością przygotowania odpowiedniej liczby stoisk oraz ewentualnej rezerwacji noclegów prosimy zainteresowanych o kontakt i przesyłanie zgłoszeń do dnia 20 maja 2008 r. na adres marketing@benedicite.pl lub biuro@benedicite.pl.

Z całego serca pragnę przyłączyć się do zaproszenia Organizatorów II Targu Benedyktyńskiego. Jestem przekonany, że to wydarzenie może być ważnym znakiem naszej obecności we współczesnym świecie. Jest ona, jak wszyscy wiemy, tak bardzo potrzebna — i tak bardzo potrzeba szukać jej nowych dróg. Mam nadzieję, że nasze spotkanie ukaże też nowe horyzonty doświadczania gościnności benedyktyńskiej.
Z życzeniem Bożego błogosławieństwa i prośbą o modlitwę —

br. Bernard Sawicki osb, opat tyniecki


opr. mg/mg 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: klasztor zakon Tyniec opactwo Targ Benedyktyński targi zakonne
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W