Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


MIĘDZYNARODOWA GRUPA PRZYJACIÓŁ FUNDACJI JANA PAWŁA II ODWIEDZIŁA RZYM

Grupa Przyjaciół Fundacji z różnych stron świata, na zaproszenie Ryszarda Krzyżanowskiego, członka Komitetu Doradczego rzymskiej Fundacji Jana Pawła II odwiedziła ostatnio Rzym. 10 maja uczestniczyli oni we Mszy św. sprawowanej przez Ojca Świętego w jego prywatnej kaplicy w Pałacu Apostolskim. W ramach liturgii słowa lekcję przeczytała pani Josephine Mandeville, przewodnicząca Fundacji Connelly. Msza św. z Papieżem była dla wszystkich jej uczestników głębokim przeżyciem jak też źródłem duchowej odnowy. Przyjaciele Fundacji z USA, Meksyku, Japonii i Indonezji dali z kolei wyraz wzrastającemu międzynarodowemu wsparciu dla papieskiej Fundacji.

Wieczorem 9 maja grupa Gości Fundacji zaproszona została na kolację, której gospodarzem był ks. abp Szczepan Wesoły. Na spotkanie w restauracji "L'Eau Vive" prowadzonej przez Siostry Misjonarki przybył również ks. abp Zenon Grocholewski, prefekt Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego.

Podczas pobytu w Rzymie grupa Przyjaciół Fundacji została także przyjęta przez amerykańską Ambasador przy Stolicy Apostolskiej, panią Lindy Boggs. Przyjęcie miało miejsce w uroczym domu Pani Ambasador usytuowanym wysoko na wzgórzu skąd można oglądać rozległą panoramę miasta. Goście z Ameryki przybyli z różnych stanów: Wyoming, Teksasu, Illinois, Pennsylwanii i Florydy byli urzeczeni ciepłym i serdecznym przyjęciem zarówno ze strony Pani Ambasador jak i personelu ambasady.

Goście Fundacji odwiedzający Rzym w Roku Jubileuszowym przeszli przez Drzwi Święte wspaniałej Bazyliki św. Piotra. Zostali też oprowadzeni po Muzeach Watykańskich, łącznie z Kaplicą Sykstyńską. Wszyscy przybyli zgodnie uznali, że wspomnienia z wizyty w Rzymie, a szczególnie z niczym nieporównywalne doświadczenie uczestnictwa we Mszy św. pod przewodnictwem Ojca Świętego, pozostaną na zawsze w ich pamięci.


opr. ab/ab



Wszystkie artykuły pochodzące z "Kronik Rzymskich" zamieszczone na stronach Opoki:
Copyright © by Kronika Rzymska 118(1999)

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: Rzym Szczepan Wesoły drzwi święte Kronika Rzymska Grupa Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W