Komentarz do liturgii słowa

« » Grudzień 2023
N P W Ś C P S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
  • Inny Kalendarz

Czwartek 7 grudnia 2023

Jak budować udane życie?

Jezus wyjaśnia nam dzisiaj jakie są kryteria, których spełnienie jest warunkiem koniecznym, aby wejść do królestwa Bożego. A to kryterium właściwie jest tylko jedno. Jest nim wypełnianie w życiu woli Bożej. To jest pierwsze i najważniejsze zadanie w życiu każdego człowieka.

Bóg objawił nam swoją wolę w osobie swojego Jednorodzonego Syna. Każdy, kto słucha słowa Bożego i je wypełnia w życiu, ten prawdziwie wypełnia wolę Bożą. Jezus przyrównuje takiego człowieka do mądrego budowniczego, który dom swojego życia wznosi na solidnym fundamencie. Każdy, kto pokłada ufność w Bożym Słowie, jest mądrym budowniczym, a jego życie będzie zawsze udane i niewzruszone rozmaitymi przeciwnościami.

Trudne doświadczenia spadają na każdego z nas. Ci, którzy ufność pokładają jedynie w Bogu, znoszą je o wiele lepiej niż ci, którzy ufają wyłącznie samemu sobie. Prawdę tę odnajdujemy już w starotestamentalnych księgach mądrościowych. Jak zatem budować udane i owocne życie? Szukając woli Bożej na kartach Pisma Świętego i wprowadzać je we własne życie. Nie potrzeba nic więcej. To bardzo prosta recepta. Tylko czy chce nam się kroczyć drogą bożych przykazań? Czy czasem nie wydaje nam się, że znamy lepsze, szybsze lub łatwiejsze drogi do pełni szczęścia? Ale nie łudźmy się. Nie ma innej drogi jak jedynie ta wytyczona w tej księdze – w Biblii. Jedynie ona jest najłatwiejsza, najszybsza, czyli najlepsza. Każda inna prowadzi na manowce. Zaufajmy Bogu i dajmy się poprowadzić Jego słowu.

 

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.