Konferencja prasowa „Dzień dobry, czy wszyscy żyją?”

15 listopada odbędzie konferencja prasowa rozpoczynającą projekt Caritas Polska i Warszawskiej Straży Miejskiej „Dzień dobry, czy wszyscy żyją?”, przeznaczony dla osób bezdomnych przebywających na terenie Warszawy poza ośrodkami pomocy.

Konferencja odbędzie się o godz. 11:00 w Schronisku dla osób bezdomnych „Przystań”, Caritas Archidiecezji Warszawskiej, Ul. Wolska 172

W konferencji wezmą udział:

Janusz Sukiennik – koordynator projektu „Dzień dobry, czy wszyscy żyją..?

Joanna Kaupt-Markiewicz – kierownik schroniska dla osób bezdomnych Caritas Archidiecezji Warszawskiej „Przystań”

Grzegorz Staniszewski – Naczelnik Wydziału Prewencji Warszawskiej Straży Miejskiej

Paweł Stabryn – Inspektor Straży Miejskiej Miasta Stołecznego Warszawy

Piotr Sasim – Ratownik Medyczny

Agnieszka Fill – kierownik przychodni Lekarzy Nadziei dla ludzi bezdomnych i ubogich

---

Dzień dobry, czy wszyscy żyją…?” – tym powitaniem wyspecjalizowane patrole Straży Miejskiej rozpoczynają jesienią i zimą odwiedziny pustostanów i trudno dostępnych miejsc w których przebywają bezdomni. Caritas Polska, Straż Miejska Miasta Stołecznego Warszawy oraz Lekarze Nadziei w okresie jesieni i zimy będą nieść pomoc socjalną, żywnościową i medyczną dla osób bezdomnych w Warszawie. W każdym roku z powodu wychłodzenia i chorób umiera w Polsce ok 100 osób bezdomnych. Poprzez akcję „Dzień dobry, czy wszyscy żyją…?” Caritas, Warszawska Straż Miejska i Lekarze Nadziei, chcą wpłynąć na tą dramatyczną statystykę, chcą również uświadomić społeczeństwu wagę troski o każdą, najsłabszą nawet jego jednostkę. Każde życie, nawet to zmagające się z trudnościami i poniżeniem posiada swoją godność i jest bezcenne.

« 1 »

reklama

reklama