Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Pomysły na zabawy dla dzieci

Orzeszkowe serce


Ptaki uwielbiają orzeszki, szczególnie zimą, gdy na dworze jest zimno i brakuje pożywienia. Niełuskane orzeszki ziemne można nakłuć, nawlec na nitkę i zrobić w ten sposób prawdziwy przysmak dla ptaków. Tutaj przedstawiamy kształt serduszka, które można podarować komuś w prezencie, ale możesz też wykonać jakikolwiek inny kształt. Ptaki przecież nie są wybredne!Jak wykonać?

1. Za pomocą drewnianego zaostrzonego patyczka wykłuj w orzeszkach dziurki. Uważaj, aby się przy tym nie skaleczyć. Być może będzie Ci potrzebna przy tym pomoc osoby dorosłej. Do wykonania orzeszkowego serca będzie Ci potrzebnych około 60 orzeszków.

2. Weź drucik i złóż go na pół, tworząc kształt litery V. Nawlekaj kolejno przekłute orzeszki na drucik. Po każdej stronie nawlecz około 30 orzeszków.

3. Zagnij każdą z części drucika w łuk, aby utworzyć kształt serca, i złącz jego końce ze sobą, zaginając drucik. Jeśli drucik jest bardzo mocny, być może będzie potrzebna pomoc osoby dorosłej i użycie kombinerek.

4. Na górze serca zawiąż kokardkę z kawałka rafii lub wstążki, zakrywając nią połączenie dwóch końców drucika. Odetnij około 20 cm sznurka, aby wykonać pętelkę do zawieszenia serca. Zawieś tak przygotowany karmnik na gałęzi drzewa w ogrodzie i obserwuj, jak ptaki wydziobują z niego orzeszki.


To prawdziwy przysmak dla ptaków!


Jest to fragment książki:

Spotkania z naturą

Wydawnictwo Jedność
ISBN: 978-83-7971-030-0

Przyroda to prawdziwa skarbnica wiedzy i kopalnia pomysłów na twórczą i kreatywną zabawę. Spotkania z naturą rozwijają w dzieciach miłość do przyrody, pokazując im, jak za pomocą jej darów tworzyć zabawki, przedmioty codziennego użytku i rozmaite gry. Gałązki, patyczki, liście, muszelki, szyszki… wystarczy odrobina wyobraźni i powstaną z nich rzeczy niezwykłe!

Każdy mały miłośnik natury znajdzie w tej książce wiele propozycji, jak siać rośliny i pielęgnować je w trakcie wzrostu, jak opiekować się zwierzętami i jak dbać o nasz piękny zielony świat.opr. aś/aś


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: dzieci ptaki kreatywność pomysłowość kreatywna zabawa pomysły na zabawy dla dzieci karmienie ptaków pożyteczna zabawa
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W