Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Carlo Carretto

TAJEMNICE PUSTYNI

Tytuł oryginału - Nel deserto sboccia l'amore
© edizioni san paolo s.r.l., 1998 Piazza Soncino, 5 20092 Cinisello Balsamo (Milano), Italia
© Wydawnictwo WAM, Kraków 2002
Przekład Andrzej Wojnowski, Redakcja Ryszard Dudek
ISBN 83-7097-717-0
nihil obstat. Prowincja Polski Południowej
Towarzystwa Jezusowego, ks. Adam Żak SJ, prowincjał,
Kraków 3 kwietnia 2001 r., l. dz. 58/01




DUCH ŚWIĘTY

Kto posiada Ducha Świętego i słucha Go, ten rozumie wszystko; kto Ducha Świętego nie posiada i nie słucha Go, ten nie rozumie niczego. To od Ducha Świętego zależy, czy w naszym duchu panują ciemności lub światłość. To On, kiedy zniżył się nad chaos, stworzył wszechświat, a gdy swym cieniem okrył Maryję z Nazaretu, ciało kobiety stało się ciałem Syna Bożego. Wcielenie jest owocem Ducha Świętego i człowieczeństwa Maryi (DV).

Trudno jest wierzyć. I byłby to dla człowieka problem wprost nie do rozwiązania, gdyby sam Bóg, który jest Miłością, tego rozwiązania nie znalazł. Rozwiązaniem tym jest Duch Święty. Duch Święty, który jest Bożą Miłością, Bożą płodnością, Bożą stwórczą mocą, przychodzi do mnie i mówi: "Bóg jest twoim Ojcem" (CS).

Duch Święty jest Oblubieńcem duszy, jak był i jest Oblubieńcem Maryi. Jest Osobową miłością Ojca i Syna, która przychodzi do nas, biednych stworzeń, by oddać się nam całkowicie i wymagać także od nas całkowitego daru z siebie. Jako Miłość jest Duch Święty samą istotą Boga, który nas szuka, kocha, mówi do nas i pragnie, byśmy się z Nim zjednoczyli (LA).


opr. ab/ab

Inne fragmenty książki "Tajemnice pustyni" :
Bóg, Chrystus, Chrześcijanin, Cierpienie, Człowiek, Duch Święty, Eucharystia, Ewangelia, Katechizm, Królestwo, Miłość, Modlitwa, Posłuszeństwo, Projekt, Pustynia, Sprawiedliwość, Śmierć, Tajemnica, Ubogi, Ubóstwo, Wiara, Wolność



 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: duchowość nawrócenie wiara Duch Święty świadectwo pustynia słownik
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W