Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Carlo Carretto

TAJEMNICE PUSTYNI

Tytuł oryginału - Nel deserto sboccia l'amore
© edizioni san paolo s.r.l., 1998 Piazza Soncino, 5 20092 Cinisello Balsamo (Milano), Italia
© Wydawnictwo WAM, Kraków 2002
Przekład Andrzej Wojnowski, Redakcja Ryszard Dudek
ISBN 83-7097-717-0
nihil obstat. Prowincja Polski Południowej
Towarzystwa Jezusowego, ks. Adam Żak SJ, prowincjał,
Kraków 3 kwietnia 2001 r., l. dz. 58/01
KRÓLESTWO

Królestwo jest celem marszu, który rozpoczął się w chwili, gdy zostałeś poczęty w łonie twej matki. To właśnie dlatego twoje poczęcie było tak ważnym wydarzeniem. Już wtedy Bóg myślał o tobie w perspektywie Królestwa (CF).

Królestwo Boże jest ostatecznym zamysłem Absolutu, jest celem całego stworzenia, jest przyszłością człowieka, jest odpowiedzią na wszystkie jego pytania, jest wyjaśnieniem się wszelkich tajemnic. Wszystko znajduje swoje spełnienie w Królestwie, które przyszedł ogłosić Chrystus. To ono jest ostateczną odpowiedzią na wszystko, co dostrzegamy, ono jest sensem historii, w którą zostaliśmy włączeni, ono jest ostatecznym ludzkim oczekiwaniem (PS).

Jeśli Królestwo się wypełnia, to wypełnia się ono wyłącznie w wolności miłowania, w bezwarunkowym wyborze dwojga, w obustronnym przyjęciu wspólnego planu. Królestwo nie jest przymusem: jest ono swobodnym wyborem, a ponieważ okazało się ono aktem miłości samego Boga, to również przyjęcie go jest aktem miłości ze strony człowieka (PS).


opr. ab/ab

Inne fragmenty książki "Tajemnice pustyni" :
Bóg, Chrystus, Chrześcijanin, Cierpienie, Człowiek, Duch Święty, Eucharystia, Ewangelia, Katechizm, Królestwo, Miłość, Modlitwa, Posłuszeństwo, Projekt, Pustynia, Sprawiedliwość, Śmierć, Tajemnica, Ubogi, Ubóstwo, Wiara, Wolność 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: duchowość nawrócenie wiara świadectwo pustynia królestwo słownik
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W