Opoka - Portal katolicki
opoka.news
Pekao


Carlo Carretto

TAJEMNICE PUSTYNI

Tytuł oryginału - Nel deserto sboccia l'amore
© edizioni san paolo s.r.l., 1998 Piazza Soncino, 5 20092 Cinisello Balsamo (Milano), Italia
© Wydawnictwo WAM, Kraków 2002
Przekład Andrzej Wojnowski, Redakcja Ryszard Dudek
ISBN 83-7097-717-0
nihil obstat. Prowincja Polski Południowej
Towarzystwa Jezusowego, ks. Adam Żak SJ, prowincjał,
Kraków 3 kwietnia 2001 r., l. dz. 58/01
EUCHARYSTIA

Eucharystia nie jest jednym z punktów mojego dnia, ale jest jak linia biegnąca przez wszystkie jego dwadzieścia cztery godziny. Eucharystia to Bóg z nami, urzeczywistnienie tego, co zapowiadał "słup obłoku" prowadzący lud Boży podczas marszu na pustyni oraz "obłok" wypełniający przybytek świątyni jerozolimskiej (AC).

Eucharystia jest dla mnie streszczeniem całego kosmosu i Biblii. We wszystkich tych trzech rzeczywistościach jest Bóg i godzi się mieć je przed oczyma w czasie modlitwy. Ale największą z nich jest Eucharystia. Ona jest Bogiem, który pojawia się tuż przy mnie na mojej drodze, jest chlebem w mojej pielgrzymiej torbie, jest przyjaźnią bliską mojemu ludzkiemu sercu (AC).

Eucharystia jest rzeczywiście milczeniem Boga, Jego słabością. Stać się tylko chlebem i milczeniem pośród świata tak hałaśliwego, tak rozgorączkowanego! Można by powiedzieć, że świat i Eucharystia zmierzają w przeciwnych kierunkach, oddalając się coraz bardziej od siebie. Potrzeba wiele odwagi, by nie dać się ponieść światu, ale także wiele wiary i woli, by iść pod prąd, ku Eucharystii - by zatrzymać się, zamilknąć i oddać się adoracji (LD).


opr. ab/ab

Inne fragmenty książki "Tajemnice pustyni" :
Bóg, Chrystus, Chrześcijanin, Cierpienie, Człowiek, Duch Święty, Eucharystia, Ewangelia, Katechizm, Królestwo, Miłość, Modlitwa, Posłuszeństwo, Projekt, Pustynia, Sprawiedliwość, Śmierć, Tajemnica, Ubogi, Ubóstwo, Wiara, Wolność 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: duchowość nawrócenie Eucharystia wiara świadectwo pustynia słownik
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W