Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Widzę, więc wierzę

Święty Kościół powszechny

Na obrazie widzimy kobiety, mężczyzn, starców i dzieci. Wszyscy zgromadzili się razem w jednym celu. Tym celem jest Bóg. Ci ludzie zgromadzeni wokół Jezusa są jak opisane w Ewangelii tłumy, które szły za Nim, aby doznać Jego miłości i pomocy.

 Zdzisław Piotr Jasiński, Niedziela Palmowa

Bóg chce, aby Jego dzieci gromadziły się razem na modlitwie. Jezus Chrystus założył Kościół. Powołał Apostołów, którzy mianowali swoich następców. Następcy ci mianowali kolejnych. Tym sposobem władza apostolska została przekazana biskupom oraz następcy świętego Piotra.

Wspólnotę Kościoła tworzymy wszyscy razem w łączności z kapłanami, biskupami i papieżem. Wszyscy jesteśmy grzeszni, jednak Jezus obiecał, że bramy piekielne nie przemogą Kościoła (por. Mt 16, 18). Kościół tworzą także ludzie radujący się z Bogiem w Jego Królestwie oraz ci, którzy jeszcze oczekują na radość nieba w czyśćcu.

Nasz Pan gromadzi swoje dzieci na każdej Mszy świętej, tak jak Apostołów w Wieczerniku. Słowo Boże mówi wyraźnie: Nie opuszczajmy naszych wspólnych zebrań, jak się to stało zwyczajem niektórych, ale zachęcajmy się nawzajem... (Hbr 10, 25).

Każdy powołany jest do tego, aby wzmacniać i tworzyć Kościół Chrystusowy. Nie bójmy się, ponieważ Jezus nam obiecał: Ja jestem z wami przez wszystkie dni... (Mt 28, 20).

Piotr Borowiak

Wszystkie omawiane obrazy

opr. ab/ab


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: sztuka piękno malarstwo wiara Skład Apostolski wyznanie wiary kontemplacja Niedziela Palmowa Zdzisław Piotr Jasiński
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W