Opoka - Portal katolicki
opoka.newsopoka.photo
Pekao

Widzę, więc wierzę

Ciała zmartwychwstanie

 Szymon Czechowicz, Zmartwychwstanie

Prawdę o zmartwychwstaniu naszego Pana doskonale przedstawia obraz Szymona Czechowicza. Uczniowie Jezusa niejako adorują zmartwychwstałego Pana. Taka powinna być nasza postawa: jak najczęściej powinniśmy adorować Zmartwychwstałego, ukrytego dla nas w Najświętszym Sakramencie, i na kolanach wyznawać naszą wiarę i nadzieję w to, że nastąpi zmartwychwstanie ciała.

Wierzę w zmartwychwstanie ciała: słowa te są w Credo słowami szczególnymi. Wyrażają bowiem to, co jest konstytutywne dla życia chrześcijanina: głęboką nadzieję. Nadzieja ta wiąże się ze zmartwychwstaniem Chrystusa, a potwierdzona jest przez św. Pawła w słowach: Jeśli nie ma zmartwychwstania, to i Chrystus nie zmartwychwstał. A jeśli Chrystus nie zmartwychwstał, daremne jest nasze nauczanie, próżna jest także wasza wiara (1 Kor 15, 13). Wiara w zmartwychwstanie ciała nadaje zatem sens całej wierze chrześcijańskiej: bez niej byłaby ona próżna, pusta. Bez wiary w to wydarzenie żaden nasz wysiłek, żaden trud podejmowany ku zbudowaniu i dla większego dobra nie miałby znaczenia.

Rafał Janiszek

Wszystkie omawiane obrazy

opr. ab/ab


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


Kliknij aby zobaczyć dokumenty zawierające wybrany tag: zmartwychwstanie sztuka piękno malarstwo wiara Skład Apostolski wyznanie wiary kontemplacja zmartwychwstanie ciał Szymon Czechowicz
 
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W
© Fundacja Opoka 2017
Realizacja: 3W