Komentarz do liturgii słowa

« » Maj 2023
N P W Ś C P S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
  • Inny Kalendarz

Środa 24 maja 2023

Remedium na zakłamanie świata

Misja Jezusa jest prosta: Przynieść ludzkości prawdę, która uświęca. Często wzdrygamy się od prawdy, bardzo często wybieramy kłamstwo, a kłamstwo jest przecież trucizną, która niszczy społeczeństwa bardziej niż jakakolwiek inna trucizna. My jednak przyzwyczajamy się do kłamstwa, a może nawet od niego się uzależniamy. Nie wyobrażamy sobie życia bez niego. Kłamstwo stało się normą w przekazie medialnym i w publicznych wstąpieniach, nawet jeśli jest oczywiste machamy ręką, lekceważąc jego śmiercionośne skutki. Świat dzisiejszy cierpi na deficyt prawdy.

Jezus mówi: „Ja poświęciłem w ofierze samego siebie, aby i oni byli uświęceni w prawdzie”. Chrystus był gotów zapłacić najwyższą cenę za prawdę i ją zapłacił. Podobnie, późnij uczynią Jego Apostołowie, oddadzą swoje życie za prawdę, w którą uwierzyli, za prawdę, którą na świat przyniósł Chrystus. 

Słowo Boże jest prawdą, mało tego jest prawdą, która posiada moc uświęcenia człowieka. Kto chodzi i żyje w blasku Bożego słowa, nigdy nie potknie się, ani nie upadnie. Słowo Boże ma moc oczyszczania ludzkich serc z brudu kłamstwa, z brudu grzechu. Jest jak skalpel dobrego lekarza, który wycina z naszych wnętrz komórki nowotworowe. Zechciejmy często i systematycznie sięgać po Pismo Święte – słowo życia – to jedyne skuteczne remedium na fałsz i zakłamanie świata. Stawajmy zawsze w prawdzie, a prawda nasz wyzwoli i uświęci.

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.