Komentarz do liturgii słowa

« » Czerwiec 2023
N P W Ś C P S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
  • Inny Kalendarz

Środa 7 czerwca 2023

Czeka nas wieczne szczęście

Próba przełożenia kategorii ziemskich na niebiańskie musi skończyć się fiaskiem. Pomiędzy życiem na ziemi a życiem w niebie nie zachodzi żadna analogia. To zupełnie dwie rożne rzeczywistości. Czasem i nam może się zdarzyć intelektualne błądzenie, jeśli próbujemy podobnie jak faryzeusze z dzisiejszej Dobrej Nowiny ludzkim językiem opisywać rzeczywistość boską. 

Dziś Jezus chce nam powiedzieć, że to, co przeżywamy na ziemi, nijak ma się do życia wiecznego w niebie. Potwierdzają to doświadczenia mistyków, a nawet osób, które przeżyły śmierć kliniczną. Tego, co czeka na nas w niebie, nie da się opisać ludzkim językiem. Nasze życie będzie podobne do życia aniołów. Będziemy pozbawieni uczucia upływu czasu oraz ograniczeń związanych z materialnym ciałem i przestrzenią. Będziemy potrafili się komunikować we wszystkich językach ludzi i aniołów. Doświadczymy intymnej wspólnoty z Bogiem. Wszystkie nasze potrzeby i pragnienia będą zaspokojone ponad miarę. Nie będziemy doświadczać ani bólu, ani cierpienia. 

To tylko niewielka część tego, co już wiemy o egzystencji zbawionych, ale zdecydowanie więcej jeszcze jest znaków zapytania niż odpowiedzi. Jedno jest pewne, każdy z nas kiedyś doświadczy tego na własnej skórze. Dziś wystarczyć nam muszą zapewnienia Jezusa zawarte na kartach Biblii. Niech Dobra Nowina napełnia nasze serca nadzieją na szczęśliwą wieczność w niebie. 

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.