Komentarz do liturgii słowa

« » Czerwiec 2023
N P W Ś C P S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
  • Inny Kalendarz

Piątek 9 czerwca 2023

Zasłuchani

A liczny tłum chętnie Go słuchał… Trochę zazdroszczę, że się tego nie doświadczyło na żywo razem z nimi: ta cisza; ten określony tembr głosu; falująca intonacja; frazy, które wypowiadał szybciej i te bardziej spokojne; wędrujące po twarzach święte spojrzenie; zakładany co jakiś czas za prawe ucho opadający kosmyk włosów; nagły uśmiech wywołany lecącym w Jego stronę dzieckiem. 

Ale przecież Jezus mówi do nas cały czas. Mówi razem z Ojcem i Duchem. Piękna jest ta mowa, bo to Dobry Bóg, a nikt dobry nigdy nie będzie słowem zatruwał tylko umacniał, pocieszał, rozjaśniał ciemności, tłumaczył niezrozumiałe. Dobry Bóg to miliony dobrych słów. I tych zanotowanych w Biblii, a przez nas po dziś dzień odczytywanych, i tych, które zapisał we wspaniałym i pełnym majestatu stworzeniu: w łąkach, co się stroją trzodami; we wszystkim, co szlaki mórz przemierza; w cichym śniegu, którym prószy jak wełną; w gołąbce ukrytej w zagłębieniach skały; w zielonych pastwiskach i urwistych górach. 

Wszystko to Jego pełna dobroci mowa. Tylko nauczyć się jej słuchać. W spokoju i w zachwycie. Delektować się mową Jego potęgi – od zachodów Słońca, aż po delikatny blask Drogi Mlecznej, od śpiewu wilgi, po falującą ławicę ryb, od „jesteście ważniejsi niż wiele wróbli” aż po „tak Bóg umiłował świat, że dał swego Syna”, po „nazwałem Was przyjaciółmi”, po „jedzcie Ciało moje”.


 

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.