Komentarz do liturgii słowa

« » Czerwiec 2023
N P W Ś C P S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
  • Inny Kalendarz

Czwartek 15 czerwca 2023

Sprawiedliwość większa

Być sprawiedliwym to znaczy wiernie przestrzegać prawa Bożego. Nasza sprawiedliwość ma być większa od sprawiedliwości uczonych w Piśmie i faryzeuszów. W nich, podobnie również w nas, działają mechanizmy, które zmuszają nas do krętactwa, omijania prawa lub jego interpretacji na własną korzyść. Tak było w czasach Jezusa, tak jest również i dziś.

Próbujemy odnaleźć szczęście na własną rękę, chociaż Bóg receptę na szczęście podaje nam jak na tacy. Często dajemy sobie wmówić, że Bóg próbuje nas oszukać, coś przed nami zataja. Szatan sugeruje nam, że są jakieś inne drogi do szczęścia o wiele łatwiejsze o tej, którą proponuje nam słowo Boże. Nie dajmy się wyprowadzić na manowce. Nie ma żadnej innej drogi jak jedynie ta którą wskazuje nam Bóg – ta jest najlepsza, a nawet jedyna.

Dzisiejsza Dobra Nowina wskazuje nam jeszcze jedna ważną zasadę: Prawa nie należy rozumieć literalnie, ale należy szukać zrozumienia jego ducha, aby pogłębiać sens przepisów. Często zauważam, że bunt przeciwko prawu rodzi się z jego fałszywego lub niepełnego zrozumienia. Czasami wręcz z postawy wrogości wobec prawa, swego rodzaju anarchizacji, która w życiu duchowym może wypływać z poczucia ograniczenia mojej wolności. Prawo dane nam przez Boga jest po to, aby nas chronić, a nie aby nas pozbawiać wolności.

Chcę przyjmować prawo Boże taki jakie jest. Będę zawsze starał się zrozumieć jego głębszy sens. Pragnę, aby moja sprawiedliwość była większa niż li tylko literalne podejście.

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.