Komentarz do liturgii słowa

« » Sierpień 2022
N P W Ś C P S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
  • Inny Kalendarz

Środa 10 sierpnia 2022

Żyć Chrystusem w codzienności

Przyjmując Ewangelię na poważnie, uczeń Chrystusa decyduje się na obumieranie z Chrystusem i na powstawanie z martwych razem z Nim. Gdzie jest Chrystus, tam będzie i Jego sługa. Tak często jesteśmy niewierni Chrystusowi, odchodzimy od Niego i chodzimy własnymi drogami. Szukamy życia łatwego i przyjemnego, pełnego ziemskich przyjemności i uciech, jakby zapominając o tym, że życie wcale nie kończy się w momencie śmierci. Warto odrzucić wszystko, aby zyskać to, co najcenniejsze – Chrystusa. 

Stawajmy się sługami Chrystusa. Podążajmy za Nim. Szukajmy Go w drugim człowieku. Ten, kto pozostanie wiernych Chrystusowi do końca, ten właśnie otrzyma niewiędnący wieniec chwały. Przekonał się o tym patron dnia dzisiejszego – św. Wawrzyniec. Będąc diakonem w Kościele rzymskim służył Chrystusowi, troszcząc się o potrzeby biednych. Swoją wierność Jezusowi przypieczętował własną krwią. Dziś odbiera swoją nagrodę w niebie, ciesząc się chwałą zbawionych. 

Ewangelia, Dobra Nowina, nie jest martwą literą zapisaną 2000 lat temu. Ona żyje w sercach uczniów Chrystusa, przynosząc dobre owoce świętości. Dziś trzeba nam zadać sobie pytanie, czy Ewangelia, której słucham każdego dnia, przynosi owoce również w moim życiu. Czy moje życie zmienia się pod wpływem słów Chrystusa? A może zabijam głos Boga w jałowej glebie swojego serca i nie pozwalam, żeby słowo wydawało owoce? Niech święci będą dla nas przykładem, jak żyć Dobrą Nowiną w codzienności.

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pekao