Komentarz do liturgii słowa

« » Sierpień 2022
N P W Ś C P S
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
  • Inny Kalendarz

Środa 24 sierpnia 2022

Chrześcijaństwo to nie religia, ale spotkanie z Panem

„Znaleźliśmy Pana” z radością woła św. Filip. Doświadczenie autentycznego spotkania Mesjasza, Wcielonego Boga, dla tych, którzy wyczekiwali Jego nadejścia musi wywoływać radość. Dla tych, którzy ułożyli sobie życie po swojemu, bez nadziei na spotkanie z Bogiem, informacja o nadejściu Pana będzie budzić lęk i obawy o utratę własnego świata. 

Natanael jest początkowo sceptyczny na wieści, które słyszy od Filipa. Powątpiewa w prawdziwość tej Dobrej Nowiny, ale mimo to daje się porwać entuzjazmowi przyjaciela i idzie na spotkanie z Jezusem. Osobiste doświadczenie, żywej relacji z Jezusem, jest tak silne, że już po paru minutach Natanael wyznaje wiarę w Chrystusa i staje się jego Apostołem.

Historia dzisiejsza jest dla nas nauczycielką jak w życiu codziennym powinniśmy ewangelizować. Pierwszym krokiem jest świadectwo, które wynika z własnego doświadczenia, odkrycia i zafascynowania Jezusem. I tu postawmy sobie pierwsze pytanie. Czy Jezus mnie fascynuje, czy spotkanie z Nim jest dla mnie źródłem prawdziwej radości, tak jak było ono dla Filipa?

Drugim krokiem jest prowadzenie do Jezusa tych, którzy zapalą się naszym entuzjazmem. Musimy wiedzieć, gdzie jest Jezus, gdzie Go dziś mogę spotkać, aby tam zaprowadzić tych, którzy odczują głód i pragnienie spotkani się z Nim. I tutaj zadajmy sobie kolejne pytanie. Czy wierzę, że Chrystus jest realnie obecny w Kościele? Czy wierzę w Jego skuteczne działanie poprzez sakramenty Kościoła? 

Mamy jako uczniowie i apostołowie Chrystusa prowadzić innych ludzi do Niego, czyli do Kościoła, który jest Mistycznym Ciałem Chrystusa, do wspólnoty Kościoła, który jest jedynym środkiem zbawienia jaki dał nam Jezus. 

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pekao