Komentarz do liturgii słowa

« » Październik 2022
N P W Ś C P S
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
  • Inny Kalendarz

Piątek 28 października 2022

Autobus, krzyż… apostoł

Wydarzyło się to w latach 90. na południu Polski. Była zaangażowaną w życie Kościoła licealistką. Animatorka, pracowita uczennica. Do szkoły dojeżdżała autobusem. Na trasie jej połączenia znajdował się kościół. Kiedy autobus mijał świątynię czyniła znak krzyża. Dwa razy w ciągu dnia. W obie strony trasy. Normalnie, naturalnie, świadomie, z miłości do Boga. 

Ale tamtego dnia wiedziała, że z krzyżem będą kłopoty. Na jednym z przystanków wsiadł i usiadł dokładnie na wprost niej tak przystojny chłopak, że od razu zaczęła się łamać. Powie potem w publicznym świadectwie, że gęstość tej walki narastała aż nie do zniesienia – im bliżej byli kościoła, tym z nią było gorzej. 

W końcu autobus minął kościół, a ona… odpuściła i nie przeżegnała się. Ale…, ale on się przeżegnał. Ale on się przeżegnał… Zdania takiego kalibru zwykle powtarza się co najmniej dwukrotnie. Przeżegnał się i wyszedł niczego nieświadomy na następnym przystanku. Już go nigdy potem nie zobaczyła. Poszedł zwyczajnie w swój dzień, w swoje życie, nie mając pojęcia, co zrobił dla tej dziewczyny.  A ona jechała dalej jak przetrącona, zawstydzona, oszołomiona. „Jak prawdziwie nawrócona” – powie w publicznym świadectwie.

Nie wiemy czy to był Marcin, czy Przemek, ale wiemy na pewno, że miał w sobie Szymona i Judę Tadeusza, Piotra i Jana, i Filipa, i Mateusza, i Tomasza, i Jakubów… – tylko pewnie zamiast skórzanej sakiewki z daktylami – kasety, słuchawki, walkmana i gumę „Turbo” ze śladem opon u góry. 

On wciąż posyła tu swoich.
 

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.