Komentarz do liturgii słowa

« » Listopad 2023
N P W Ś C P S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
  • Inny Kalendarz

Czwartek 16 listopada 2023

ks. Przemysław Krakowczyk

Jezus jest w nas

Co znaczy, że królestwo Boże jest pośród nas? „Tam, gdzie dwaj albo trzej zebrani w imię moje tam jestem pośród nich”. To Jezus jest królestwem Bożym pośród nas. Każdy kto przyjmuje Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela, słucha Jego słowa i nim kieruje się w życiu codziennym – ten jest już teraz obywatelem królestwa Bożego.

Faryzeusze szukali królestwa Bożego, a dziś Jezus przestrzega nas, żebyśmy nie upodabniali się do nich, chodząc i szukają przez całe życie królestwa Bożego, kiedy ono jest tak blisko każdego z nas, na wyciągnięcie ręki. A jednak tak często rozglądamy się wokoło szukając czegoś nadzwyczajnego, cudowności, charyzmatycznych ludzi, zapierających dech w piersi retorów. A Bóg samotny czeka na nas w pustym kościele, w zimnym tabernakulum, bo nie ogrzanym żadnym ludzkim sercem.

Jezus mówi dziś do nas: Nie chodźcie tam, gdzie mnie nie ma, ale bądźcie tu, gdzie jestem. Najbliżej Jezusa mogę być jedynie podczas Eucharystii. Wtedy przychodzi do mnie w Komunii świętej. Fizycznie i duchowo jestem najbliżej Jezusa, kiedy karmie się Jego Najświętszym Ciałem. Tak wielu dziś daje się zwieść fałszywym prorokom, apostołom antychrysta, odwodzących dzieci Boże od wspólnoty Kościoła. Ale poza Kościołem nie ma zbawienia. Nie dajmy się oszukać. Trwajmy mocno w wyznawanej wierze, bo kto wytrwa do końca będzie zbawiony.

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.